Niegdyś w większości domów gościły kolorowe maleństwa zwane kwietnikami. W dniu dzisiejszym mogą posłużyć jako uzupełnienie stolika kawowego bądź zgodnie z przeznaczeniem jako podstawka pod doniczki czy osłonki do kwiatów. Stabilność zapewnia mu drewniany trójnóg. Wierzch był różnoraki od mozaiki po kolorowy laminat. Boki kwietnika zaś najczęściej były oplecione metalem cynkowanym bądź elementami niklowanymi. Często można było spotkać różnokolorowe modułowe kwietniki. Były produkowane w różnych Spółdzielniach np. w Spółdzielni i Zbytu Wytwórnia – Usługowa Katowice a także w Skandynawii bądź DDR.
Mój kwietnik jest anonimowy. Mimo to cieszy oko i zapewne tak pozostanie:)
Gdańska porcelana malowana ręcznie i wypalana w piecu ceramiczny. Można z niej bezpiecznie jeść i myć ją w zmywarce. Posiadamy badania dopuszczające ją do kontaktu z żywnością.
Nowoczesna porcelana tworzona ręcznie z pasją przy wykorzystaniu starych technik stosowanych przez lata przy zdobieniu miedzy innymi porcelany Opolskiej dostępnej w Cepelii na terenie całego kraju. Dzięki naszym wyrobom udekorujesz swój stół w unikatowe, ręcznie malowane filiżanki, kubki i talerze. Nasza porcelana z powodzeniem może służyć jako ozdoba kiedy powiesisz ręcznie malowane talerze na ścianie lub jako porcelana użytkowa z której będziesz pić co dzień poranną kawę. Świetnie sprawdza się też jako nietuzinkowy prezent w formie zestawu filiżanek do kawy lub ręcznie malowanego talerza na ścianę.
Kwietnik PRL
Mój kwietnik jest anonimowy. Mimo to cieszy oko i zapewne tak pozostanie:)