Kilka słów o nas

 

 

Rzecz-Pospolita Sztuka Użytkowa to firma, która powstała z pasji do przedmiotów wyjątkowych. Wyjątkowych na swój sposób, bo łączących cechy czegoś codziennego i unikalnego za razem. Tym właśnie jest sztuka użytkowa.

Rzecz Pospolita Sztuka Użytkowa Dominika Burdyl

Zajmujemy się ręcznie malowaną polską porcelaną, którą następnie jest wypalana w piecu ceramicznym – dzięki czemu porcelanę można myć w zmywarce. Rzemiosło, którym się zajmujemy jest stare ale w nowym stylu. Posiadamy swój unikatowy styl, który wyróżnia się spośród utartych schematów. Dodatkowo nasza porcelana jest bezpieczna bo posiada badania do kontaktu z żywnością z Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych z Warszawy.

Jak w wielu przypadkach pomysł na biznes zrodził się z pasji. Podobno to najlepsza droga. Rozpoczęło się od przypadkowo zakupionego porcelanowego serwisu do kawy, co przerodziło się w pasję i kolekcjonerstwo, a doprowadziło nas tu, gdzie jesteśmy teraz. Do stworzenia firmy, która produkuje i sprzedaje produkty codziennego użytku, a jednak wyjątkowe i unikatowe. Specjalizujemy się głównie w porcelanie i zastawach stołowych i to stanowi trzon asortymentu oferowanego przez naszą firmę, ale nie tylko. Każdy, kto pragnie używać na co dzień czegoś więcej niż tylko zwyczajnych, szarych przedmiotów znajdzie u nas coś dla siebie.

Strona, na którą trafiłeś to nie tylko sklep, ale także blog, na którym publikujemy artykuły opisujące wyjątkowe przedmioty które otaczają nas w codziennym życiu oraz ich historię. Zdziwisz się co ciekawego może powiedzieć stary talerz, który wisi u babci na ścianie.

Zapraszamy również na nasze media społecznościowe, gdzie dowiecie się na bieżąco co w trawie piszczy. Będą się tam pojawiać zapowiedzi nowości, niespodzianki, a także informacje, gdzie można nas spotkać na żywo. Porozmawiać i pooglądać nowe przedmioty z naszego asortymentu jak i starsze z naszej kolekcji.

 

Aktualizacja…
  • Brak produktów w koszyku.
Facebook
Gdańska porcelana malowana ręcznie i wypalana w piecu ceramiczny. Można z niej bezpiecznie jeść i myć ją w zmywarce. Posiadamy badania dopuszczające ją do kontaktu z żywnością. Nowoczesna porcelana tworzona ręcznie z pasją przy wykorzystaniu starych technik stosowanych przez lata przy zdobieniu miedzy innymi porcelany Opolskiej dostępnej w Cepelii na terenie całego kraju. Dzięki naszym wyrobom udekorujesz swój stół w unikatowe, ręcznie malowane filiżanki, kubki i talerze. Nasza porcelana z powodzeniem może służyć jako ozdoba kiedy powiesisz ręcznie malowane talerze na ścianie lub jako porcelana użytkowa z której będziesz pić co dzień poranną kawę. Świetnie sprawdza się też jako nietuzinkowy prezent w formie zestawu filiżanek do kawy lub ręcznie malowanego talerza na ścianę.